درباره لایتک

واحد آموزش مرکز تحقیقاتی فناوری اطلاعات و ارتباطات پیشرفته دانشگاه صنعتی شریف به منظور توسعه نیروی انسانی ماهر در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات دوره‌های آموزش تخصصی برگزار می‌نماید. این دوره‌ها به طور عمده شامل دوره‌های پیشرفته و تخصصی است که به منظور توسعه مهارت‌های لازم در بازار کار حرفه‌ای ارائه می‌شوند و علاوه بر آن برگزاری دوره‌های ویژه به صورت بسته‌های آموزشی در زمینه‌های تخصصی و برای بخش‌های ویژه‌ای از صنعت نیز از فعالیت‌های مورد نظر است.
لایتک به عنوان یکی از مراکز معتبر آموزشی، کلیه امور اجرایی آموزشی دوره های حرفه ای فناوری اطلاعات را در دانشگاه صنعتی شریف برگزار می کند و در پایان هر دوره نیز گواهینامه رسمی و معتبر از دانشگاه صنعتی شریف به دانشجویان اعطا می شود.

دانشگاه صنعتی شریف به عنوان یک دانشگاه بین المللی ( در بین ۴۰۰ دانشگاه برتر جهان ) در سطح جوامع مختلف شناخته شده می باشد و لذا این دانشگاه هیچ گونه همکاری و اشاعه مدارک موسسات خارجی از جمله LPI را ندارد و تنها مدارک خود را ارائه می دهد.
مدارک لایتک توسط مرکز تحقیقاتی فناوری اطلاعات و ارتباطات پیشرفته دانشگاه صنعتی شریف ( حضور در لیست برترین واحدهای پژوهشی کشور ) با امضا دو تن از اعضا برجسته هیات علمی دانشگاه صنعتی شریف و به زبان انگلیسی جهت ارائه به مجامع بین المللی بدون نیاز به ترجمه صادر می شود که خود به تنهایی در داخل و خارج کشور معتبر می باشد.
همچنین باید اشاره کرد که لایتک هیچ ماهیت حقوقی غیر از دانشگاه صنعتی شریف ندارد و تمامی شهریه دوره ها به حساب ۶۹۴۹۶۱۹۵۵۳ با شناسه ۱۲۳/۴۴ نزد شعبه بانک ملت باجه دانشگاه صنعتی شریف واریز می گردد و لذا تمام دوره ها تحت نظارت معاونت پژوهشی و فناوری دانشگاه می باشد.

هسته اولیه لایتک در سال ۱۳۸۱ در مرکز IT دانشگاه صنعتی شریف با هدف فعالیتهای تحقیقاتی در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات شکل گرفت. اولین اعضای آن عده ای از فارغ التحصیلان دانشگاه های مختلف در رشته کامپیوتر بودند. از ابتدای تاسیس این باور وجود داشت که این گروه تحقیقاتی با به کار گیری فارغ التحصیلان و نخبگان دانشگاه های مختلف بالاخص دانشگاه صنعتی شریف، نیازهای روز جامعه را در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات پاسخگو باشد. با توسعه فعالیتهای این هسته و مشارکت در پروژه های ملی بزرگ و با حمایت علمی مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات پیشرفته دانشگاه صنعتی شریف و تشکیل شرکت این همکاری های دوجانبه همچنان ادامه دارد.

هم اینک نیز آرمان لایتک در راهی که آغاز کرده و ‏ پایبندی به آن‌ را تعهد نموده، ادامه دارد. همچنین لایتک با بهره‌گیری از آخرین دستاوردهای فناوری اطلاعات و ارتباطات و امنیت اطلاعات، با استفاده از کارشناسان مجرب، سعی در ارائه خدمات به کاربران ‏IT‏ ‏در داخل و خارج از کشور دارد.‏

معرفی مرکز تحقیقاتی فنّاوری‌ اطلاعات و ارتباطات پیشرفته (AICT) دانشگاه صنعتی شریف

مرکز تحقیقاتی فناوری اطلاعات و ارتباطات پیشرفته دانشگاه صنعتی شریف به همت دکتر حمیدرضا ربیعی عضو هیات علمی دانشکده مهندسی کامپیوتر دانشگاه صنعتی شریف ١٣٨٠ تاسیس شد. مرکز پژوهشهای بنیادی و کاربردی را در دستور کار خود قرارداد و با توسعه تکنولوژی های پایه و کاربردی رسالت خود را در راه پیشرفت علمی و فنی کشور ایفا نموده است.

در حال حاضر مرکز تحقیقاتی فناوری اطلاعات و ارتباطات پیشرفته دانشگاه صنعتی شریف با مجوز قطعی از وزارت تحقیقات، علوم و فناوری دارای ۳ گروه پژوهشی تخصصی فناوری اطلاعات، نرم افزار و سخت‌افزار و شبکه و آموزش تخصصی می‌باشد. همچنین این مرکز دارای ۱۴ عضو هیئت علمی با مدرک دکترا و بیش از ۲۰۰ نفر نیروی متخصص و ۱۴ نفر کادر اداری و خدماتی به عنوان یک مرکز برجسته تحقیقاتی فاوای دانشگاهی کشور در حال فعالیت است .

برنامه ها و اهداف

چشم انداز

کمک به توسعه منابع انسانی ماهر در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات و در راستای فن‌آفرینی

ماموریت

 • توسعه برنامه‌های آموزشی تخصصی و مهارتی به صورت تک درس و به صورت مجموعه‌ای در
 • زمینه‌های مورد نیاز بخش‌های مختلف صنعت
 • برگزاری آزمون‌های حرفه‌ای و اعطای گواهینامه حرفه‌ای
 • توسعه آموزش الکترونیکی
 • برگزاری سمینارها، کنفرانس‌ها، و کارگاه‌های آموزشی
 • پژوهش‌وتوسعه در زمینه راهکارهای آموزشی

راهبردها

 • ارائه خدمات مطابق با استانداردهای نوین و با کیفیت جهانی
 • همکاری و تعامل با سایر بنگاه‌های معتبر داخلی و خارجی
 • ایجاد رضایت‌مندی مشتریان با استفاده از نیروهای خلاق و شایسته
 • توجه به مزیت‌های رقابتی و توسعه به طور اسلوب‌مند و نظام‌مند
 • توجه به آموزش‌های مهارتی و حرفه‌ای و فن کارآفرینانه
 • اعطای گواهینامه پایان دوره‌ها و گواهینامه‌های حرفه‌ای با رعایت اصول واستانداردها

ساختار تشکیلاتی آزمایشگاه

نام کاربری یا کلمه ورود اشتباه است
ثبت نام انجام نشد
باشگاه ۲۰۶۰۱ عضوی لایتک
ثبت نام
ورود به صفحه شخصی
بازیابی گذرواژه
آدرس:
ساختمان شماره (1) : ضلع شمالی دانشگاه شریف - خیابان قاسمی - کوچه گلستان - پلاک 3
ساختمان شماره (2) : ضلع شمالی دانشگاه شریف - خیابان قاسمی - کوچه گلستان - پلاک 9
تلفن: ۰۲۱۶۶۰۱۳۶۴۷ - ۰۲۱۶۶۰۱۳۴۵۵
فکس: ۰۲۱۸۹۷۸۳۷۵۶
ایمیل: info@laitec.ir
شماره حساب : ۶۹۴۹۶۱۹۵۵۳ با شناسه ۱۲۳/۴۴ نزد شعبه بانک ملت باجه دانشگاه صنعتی شریف
استفاده از مطالب سايت لایتک فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است.
کلیه حقوق این سایت متعلق به آزمایشگاه یادگیری فناوری اطلاعات دانشگاه صنعتی شریف (لایتک) می باشد.
laitec.ir
Copyright © 2002-2018